2014 m. birželio 2 d.

Grimbergen

       Grimbergenas, paskutiniu metu be ne labiausiai skanduojamas alus jei norima pasipuikuoti prieš vakaro likimo brolius kokiame nors mandrame alubary/klube. Jei vakarėlyje, pube, tarp vadybininkų elito tyčia arba nevisai  įsisukai su Grimbergen taure - savas, turi gerą skonį. Pakankamai išmanai apie alų, nes Tu jau žinai, kad ŠUA ir/arba aplamai visas lietuviškas alus yra iš miltelių, šlapimo skonio ir t.t. Žodžiu, apie alų žinai beveik viską...  Aš paskutinį kartą ragavau prieš kelis metus. Ir jei gerai pamenu visai nesužavėjo. Dauguma įspūdžių išblanko, pamenu tik bendrą lėkštoką kaip nepigiam belgiškam alui skonį. Gal kas pasikeitė?

Grimbergen Blonde 6.7%  reprezentuoja belgiško elio stilių. Ko tikėtis iš šio stiliaus galima rasti kad ir čia. Tik labai trumpai. Dauguma belgiškų elių yra labai saviti, išvirti su fantazija. Dažnai naudojamos charakteringos mielės, kurios pabrėžtinai  juntamos tiek kvape, tiek skonyje. Tai visiškai nebūdinga pvz. vokiško ar angliško alaus stiliuose.
Kvapas 6/10 Juntamas lengvas grūdinis, dominuojantis vaisinis. Čia žaidžia mieles, ne apyniai. Belgiškumas kvape tikrai juntamas, nors norėčiau tvirtesnio, savitesnio aromato
Išvaizda 5/5 Sodrus, tamsaus aukso spalvos itin skaidrus alutis. Puta didelė,  puri, nusėdo gan greitai, nors visai neišnyko iki pat pabaigos. Su išvaizda viskas tvarkoje.
Skonis 6/10 Visko daug po truputį. Pradžioje, matomai su angliarūgštėm jautėsi apyniai, kurie stebuklingai dingo. Viską užgožė mielės. Salykliniai bruožai tai atsiveria tai vėl nueina kažkur. Alkoholis nejuntamas, susidaro įspūdis kad ragauji 5%, čia pliusas. Skonis ganėtinai tvarkingas, bet niekuo nekabinantis savo charakterio stoka. Tai nebūdinga geriems belgiškiems eliams, matyt alus verdamas plačiai auditorijai. Už tai jis ir gali būti mėgiamas.
Gomurys 4/5  Tradiciniu vokiškų apynių pėdsakai vis tik juntami. Karbonizacija ideali. Tiek kiek reikia. Geriant juntama sausa pabaiga, bet išlieka toks įkyrus kukurūzinis saldumas.
Bendras įspūdis 11/20 Alus pasirodė be idėjos. Atrodo viskas tvarkingai sudėliota, tuo pačiu neišryškėjo kažkoks vienas bruožas kuris alų išskirtų. Atsigėriau skaniai. Tik tiek, niekas po savaites atminty neišliktų. Beje, stilių atitinka, nes rašoma, kad skonis gali būti nepastovus.
Alus abejingiems ir tiems kurie pradeda atsargiai ieškoti ko nors savitesnio. Ragauti verta, nors yra gausybė geresnių už tą pačią kainą.NEKARTOČIAU
Bendras balų skaičius 33/50, patenka į "geras alus" kategoriją.

Grimbergen ROUGE 6% Priklauso vaisiniam arba alui su daržovėmis kategorijai. Gali būti tiek elis tiek lageris.

Kvapas 5/10 Tvirtas uogų: serbentai, avietės, spanguolės arba granatai. Išskirti sunku, sintetinis gan įkyrus saldumas. Apynių salyklų ar mielių bruožų tikėtis būtų naivu. Jei duotų pauostyti užmerktoms akim, tvirtai sakau, alumi nepavadinčiau. Kompotas!!! Bet kadangi belgams leidžiama viskas tai tiek jau to...
Išvaizda 3/5 Gaila kad foto šį kartą neperteikia tikrų spalvų. Alus vaiskiai raudono vyno spalvos. Puta dingo akimirksniu, tiesa, vėlgi plona juostelė išliko iki galo. Išvaizda alui nebūdinga...
Skonis 4/10 Pagal kvapą ir išvaizdą lūkesčiai buvo ne kokie. Taip ir yra. Blankus uogų gėrimėlis. Alkoholis nejuntamas. Primena išsikvėpusį KRIEK'a.. Juntama kvapų ir skonių ekstraktų pasiutpolkė. Išgėriau iš užsispyrimo.
Gomurys 3/5 Išlieka uogų natos. Rašo kad panaudotas morkų ekstraktas, nu gal... Viskas lėkšta, nieko jausmingo, smelkiasi plastmasės amžius ir naujosios super technologijos. Reikalą šiek tiek būtų pataisiusi didesnė  karbonizacija, bet ir tos pritrūko.
Bendras įspūdis 5/20 Nieko vertas bandymas. Nevertas tolimesnių aptarinėjimų. Labai panašus į niekam tikusį  estišką vyšnių alų. Priešingai nei prieš tai ragautas, šis įsiminė ilgam. Daug kvepalų ir vandenigas prasto skonio gėrimas. Ragauti nepatartina.
Bendras balų skaičius 20/50 "Nepavykęs alus"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą