2014 m. birželio 8 d.

Crafty Dan Triple C 5.3%

   Šį kartą šviesusis elis iš UK. Verdamas mažoje alaus darykloje Crafty Dan Mikrobrewery, kuri įkurta 2011 metais po Kristaus. Taip taip, bravoras visiškai naujas ir skambiais istoriniais šaltiniais pasigirti kol kas negalėtų jeigu ne vienas bet... Darykla yra tiesiog didelės įmones Thwaittes, kuri minima jau nuo 1807 metų atskiras crafty padalinys. Crafty pradmenys pastebėti ne kur kitur, o būtent UK apie 1970 metus. Kuomet iš didelių daryklų atskildavo mažos dukterinės daryklėlės ir virdavo įdomesnį alų, nedideliais kiekiais ir ribotom partijom. Šis reiškinys išplito po visą alaus pasaulį ir tapo galima sakyti madingu. Tiesa, tikriausia ne iš gero gyvenimo jų įkūrėjams didiesiems bravorams. Tikslas kaip ir aiškus, patempti pagrindinės daryklos smunkančias prestižo kelnes į viršų. Kad būtų lengviau suprasti turime pavyzdžių ir Lietuvoje. Tai  Raudonų plytų bravoras už kurio stovi tai pliekiamas, tai  liaupsinamas Švyturys. Verda labai mažom partijom po 100 l. eksperimentinį alų, o vykusias partijas prasuka minimaliu, jau 15 tonų tiražu Švyturyje tik jau po RP  ženklu. Rezultatas - šiai dienai galime mėgautis keturių skirtingų stilių išties neblogu alučiu. Vilkmergė, priklausanti Kalnapilio grupei taip pat kurpia  kažkas panašaus. Bando išlaikyti tik šiam bravorui savitą tradiciją. Kasmet verda derliaus alų iš "ką tik nuskintų" lietuviškų apynių. "Suranda" senovinius receptus, naudoja niekam nebūdingą pusės kvortos tarą. Nors bendrai paėmus Vilkmergės produkcijai ryškesnio skoninio  išskirtinumo palinkėti būtų ne pro šalį. Sklinda gandai, kad panašiu keliu žengs  ir braliukai latviai  iš  Aldaris, kurie jau nuo 2008 m. priklauso Carlsberg grupei. Ką siūlo paragauti aludariai iš Raudonų plytų parašysiu ateityje. Šį kartą importinį pasirinkau dėl mėgstamų  Chinook ir Citra apynių. Su Centennial ,deja, reikalų neturėjau. Bet visa ši trijulė pasižymi citrusiniu, greipfrutų aromatu ar tai skoniu. Iš Chinook galima tikėtis daugiau spygliuočių miškų bruožų. Kodėl Triple C susivokti jau nesunku. Įdomiau tik tai, kad angliškam eliui panaudoti visi šie trys apyniai - amerikonai. Dažnai sutinkamų tradicinių angliškų Fuggles ar East kent goldings šį kartą atsisakyta.

Kvapas: 7/10 Pradžioje stiprus citrusinis, greipfrutų, vėliau žolinis, šiek tiek žemiškas. Gali būti dėl sauso apyniavimo. Kvapo intensyvumas blėsta gan greitai.
Išvaizda: 5/5 Spalva visiškai atitinka foto. Šviesi karamelė, gintaro. Idealiai skaidrus. Puta masyvi. Dėl savo porėtumo greitai sėdanti, nors išliekanti iki pat galo.
Skonis: 7/10 Dominuoja apyniai. Kažkur giliai giliai jaučiasi salyklo/karamelės apraiškos. Kartumas sudėtingas, daugialypis. Aludariai tikriausia to ir siekė. Nors pagrindinius išskirčiau greipfrutų, pušų, žolinis. Visi kiti užslopinti arba jų ir neturėjo būti.
Gomurys: 4/5 Gan lengvo - vidutinio kūno. Malonus išliekantis kartumas, tiesa ne toks kerpantis ir tiek neužsibūnantis kaip IPA'oje. Norėtųsi šiek tiek intensyvesnio.
Bendras įspūdis: 15/20 Tokio alaus vienu metu išgerti galima daug. Ne sesijinis, bet tikrai neapsunkina - per viduriuką. Nors manęs nenustebino, kažko panašaus ir tikėjausi. Bet tiems kas nori susipažinti su citrusiniais kvapais ir skoniais aluje, geresnio varianto ieškoti neverta.
Bendras balų skaičius 38/50 Pataiko į "Puikus alus" kategoriją.

P.S. Lietuvoje galima ir manau verta paragauti šio gamintojo
Crafty Dan 13 GUNS - American IPA
Crafty Dan BIG BEN - Brown ALE

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą